Loading...

Güvenlik

İnsanoğlu, yüzyıllardan bu yana sahip olduğu kıt kaynakların kullanımını kendisinde tutmak için korunma içgüdüsünün bir gereği olarak diğerlerinin kaynaklarına ulaşımını engellemeye çalışmıştır. Zamanla bu kaynakların çeşitliliği artmış ve yalnızca yaşam alanları ve yiyecek gibi temel ihtiyaçların yanında diğer konularda da korunma istekleri doğmuştur.

Günümüzde bahsedilen bu çeşitlilik yasa koyucuları da harekete geçirmiş ve toplumsal korunma ve güvenliğin yanında bireysel ve yerel koruma önlemleri alınmıştır. Bu hareket ülkemizde de yankı bulmuş ve 01.01.2006 yılı itibariyle uygulamaya geçilen 5188 sayılı "Özel Güvenlik Hizmetlerine dair kanun"la özel ihtiyaçlara yönelik çözümler için özel firmalara yetki verilmiştir.

Dikmetaş Özel Güvenlik Hizmetleri bu kanundan hareketle 2008 yılında kurulmuştur. Müşterilerinin en değer verdikleri, korunma ihtiyacı duydukları her türlü konuda, yönetim ve teknik kadrosuyla, uygulama, eğitim, bilgi araştırma, risk analizi, yakın koruma hizmetleri vermektedir. Kısa zamanda, aralarına her geçen gün yenilerini kattığı referanslarıyla alanında lider kuruluşlar içinde yer almayı başarmıştır.

Screenshot